YUKINA YAMAMOTO

05.10 - 19:00 val. | Kaligrafijos spektaklis 息吹 Ibuki - Gyvybės dvelksmas

Atlikėjos: Yukina Yamamoto (Japonija) ir Tuuli Malla (Suomija)


Kol yra gyvybė, tol yra ir kvėpavimas.

Japonų kalbos žodis ibuki atspindi pavasario sezoną ir gyvybės ratą. Per ibuki atsiskleidžia galimybės, taip žyminčios naujas pradžias. Kiekvienas įkvėpimas - nauja pradžia. Kaip jūs įsiklausote į savo kvėpavimą?

Yukina Yamamoto ir Tuuli Malla tyrinėja ibuki savybes per japonų kaligrafiją ir šokį, įkūnyjant gyvenimo ciklus ir kvėpavimą kūnu bei kaligrafijos teptuku. Menininkės taip pat nagrinėja emocijų ir kvėpavimo ryšį. Ieško pauzių ir ramių akimirkų, randa energijos pliūpsnių ir staigių impulsų. Su kiekvienu įkvėpimu transformuoja orą.

Dalydamiesi erdve, dalijamės oru. Ar galime pajusti orą kaip bendrą elementą tarp mūsų scenoje ir jūsų žiūrovų? Mes kvėpuojame tame pačiame kambaryje, mieste, pavasario dieną.


Menininkės:

Yukina Yamamoto gyvena Jyväskylä, Suomijoje ir yra sertifikuota japonų kaligrafijos meistrė. Ji rengia performansus, seminarus ir instaliacijas.

Tuuli Malla kuria performansus ir instaliacijas. Jos judesio praktiką įkvėpė butoh šokis, kurį ji nuolat praktikuoja Helsinkyje su Ken Mai.


Garso kūrėjai:

Jaakko Kuikka - shakuhachi, Mari Mäkiö - garsovaizdžiai.

Renginį pristato: EU-Japan Fest, Kauno miesto savivaldybė, KC Romuva

Bilietus kviečiame įsigyti čia | Renginio vieta: KC Romuva, Laisvės al. 54

ATRASKITE JAPONIJĄ KAUNE | DISCOVER JAPAN IN KAUNAS